bilety
pl

Stoisko Polskiego Związku Łowieckiego na Targach Knieje

Przygotowało dla Was wiele atrakcji.

Stoisko Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu zorganizowane zostało przy współpracy Oddziału Poznańskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ. Do jego aranżacji wykorzystano scenografia do najstarszej polskiej opery o tematyce myśliwskiej „Heca albo polowanie na zająca”, której prapremiera odbyła się w Muzeum-Zamku Górków w Szamotułach w 2008 roku.

Oprawa plastyczna powstała według projektu znanej artystki – rzeźbiarki i malarki – prezesa Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, Anny Słonki-Moskwy. Na ścianach staropolskiej komnaty myśliwskiej wzawisły cenne zdobyte przed laty trofea. W oparciu o jej koncept zakomponowano całe stoisko.

W poszczególnych szklanych gablotach znalazły się wyjątkowe eksponaty związane z życiem i pisarstwem twórcy wielkopolskiego łowiectwa, Władysława Janty-Połczyńskiego. Prócz tego zobaczyć można wyjątkową kolekcję unikatowych krawatników, czyli bola myśliwskie – nieodzowny dodatek stroju łowieckiego. Nawiązując do historycznej tradycji posiadania przez nemrodów kulawek (kieliszków) została pokazana jej współczesna artystyczna forma, którą szczycą się dzisiejsi myśliwi. W nawiązaniu do tego tematu pokazana została oryginalna kolekcja butelek (pełnych!) z różnego rodzaju trunkami z etykietami z motywami łowieckimi.

Przy stoisku posłuchać można występów Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu, gdzie zaprezentowana będzie polska i obca muzyka łowiecka wykonywana na naturalnych rogach myśliwskich oraz  pokazami staropolskich sygnałów granych na bawolich rogach.

 

 

 

2019-01-21